Impregnacja pałatki

Impregnacja pałatki moim sposobem, który poznacie czytając ten wpis, pozwoli Wam w prosty, szybki i przede wszystkim tani sposób polepszyć wytrzymałość na deszcz Waszych pałatek.

Wszystko zaczęło się od inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, na której byliśmy. Wtedy bardzo się nam dał we znaki deszcz. Postanowiliśmy wyposażyć się w jakieś płaszcze przeciwdeszczowe. Nasz wybór padł na pałatkę. Szybki zakup na allegro.pl, potem oczekiwanie na przesyłkę i już mieliśmy nasze egzemplarze.

Jednak nieprzemakalność pałatek ma swoją granicę. Co zrobić, żeby pałatka nie przemokła na większym deszczu? Należy ją zaimpregnować.

Jako środek do impregnacji pałatki wybrałem wosk, czyli zwykłą świecę. Materiał pałatki dokładnie nacieramy woskiem na całej powierzchni. Następnie, przez grubą kartkę z gazety kolorowej zaprasowujemy nawoskowane miejsce żelazkiem. Ot i cała filozofia. Pałatka zaimpregnowana.

Krok 1. - nacieramy pałatkę woskiem impregnacja pałatki
Krok 1. – nacieramy pałatkę woskiem
Krok 2. Zaprasowujemy przez gazetę wosk impregnacja pałatki
Krok 2. Zaprasowujemy przez gazetę wosk
impregnacja pałatki
Gotowe!

Impregnacja pałatki woskiem jest na pewno tanim sposobem, bo przecież raczej każdy ma w domu jakąś święcę, niepotrzebną już gazetę i żelazko.

Należy tylko pamiętać, że czynność impregnacji pałatki należy raz na jakiś czas powtórzyć.

A tutaj film instruktażowy, jakby ktoś nie zrozumiał :). Na początku miałem swój własny film, ale jest on kiepskiej jakości, no i jak już coś jest, to nie będę tego powielał.0 0 głosy/ów
Oceń ten post
Kategorie: Porady
Podziel się z innymi!
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x