O mnie

Cześć! Nazywam się Przemek. Mam 32 lata. Zawodowo zajmuję się projektowaniem stron i sklepów internetowych. Lubię swoją pracę, ale moimi największymi pasjami są: podróżowanie oraz fotografia przyrodnicza.

Zainteresowanie podróżami wykazywałem już w dzieciństwie, kiedy to znikałem na całe dnie i włóczyłem się po zabytkowej twierdzy modlińskiej, gdzie się z resztą wychowałem.

Bardzo często, wraz kolegami, próbowaliśmy “odkrywać” i penetrować forty owej fortecy, znajdujące się w Puszczy Kampinowskiej.

Wtedy też odkryłem swoją “miłość” (nie wiem czy to jest dobre słowo, ale ono mi tutaj najbardziej pasowało) do lasów, co z resztą zostało mi do dzisiaj. Nie ma dnia, abym nie marzył o chociaż kilkuminutowym wypadzie do lasu, a nóż widelec, gdzieś są akurat sarny (obserwacja tego gatunku ssaków, to kolejny mój “fioł”). Niestety w ciągu tygodnia pracy, rzadko kiedy mam na to czas.

Dlaczego piszę blog o podróżowaniu po Polsce? Z kilku powodów. Po pierwsze robię to przede wszystkim dla siebie. Zawsze lubiłem pisać, nie mniej jak podróżować czy fotografować. Wypracowania z języka polskiego w szkole, nie sprawiały mi problemów. Blog ten jest więc formą mojego pamiętnika, często pisane z perspektywy czasu, choć cały czas staram się to zmienić.

Po drugie, uważam, że w “polskim Internecie” mało jest blogów podróżniczych skupiających się tylko na naszym kraju, bądź w przeważającej części. Najpopularniejszym chyba takim blogiem jest “Ruszaj w drogę”. Uważam, że w Polsce mamy wiele pięknych miejsc, zabytków, które trzeba zobaczyć.

Kolejną moją pasją jest fotografowanie, szczególnie pięknych krajobrazów oraz dzikiej przyrody. Dlatego możecie być pewni dużej dawki postów o tej tematyce. Już teraz rozpoczynam cykl artykułów “Spotkania ze zwierzętami”, do stworzenia którego zainspirowała mnie pewna książka znaleziona w Internecie.

Pierwszy aparat fotograficzny kupiłem sobie sam. Wydałem prawie całą pensję ze stażu, jaki odbywałem po szkole średniej w jednym z urządów gminy na Mazowszu. Była to cyfrówka firmy BenQ, która nie posiadała zoomu optycznego, tylko 4-krotne powiększenie cyfrowe. Z biegiem czasu mój sprzęt się zmieniał, a ja cały czas staram się być co raz lepszym fotografem, aby moje zdjęcia były tak dobre, które podziwiam na co dzień na Facebook’u i Instagramie.

Tyle o mnie. Mam nadzieję, że będziecie chcieli czytać mój blog, bo nie ma chyba lepszej motywacji dla blogera, jak duża liczba wyświetleń i komentarzy pod postami.

Do zobaczenia na blogu!