fotoksiążka saal digital

Fotoksiążka od Saal Digital Polska

Po raz kolejny mam możliwość zrecenzowania produktu od firmy Saal Digital Polska. Choć myślałem, że ta recenzja fotoksiążki nie dojdzie do skutku, ale o tym później. Wcześniej miałem przyjemność testować fotoobraz. Link do recenzji znajduje się tutaj.

Otrzymałem kod rabatowy o wartości 125 zł, na tzw. fotoksiążkę light. Pierwszym krokiem było wybranie zdjęć. Tutaj, podobnie w przypadku fotoobrazu, nie miałem łatwego zadania, bowiem mam tyle zdjęć, że wszystkie chciałbym użyć. Przypomnę dla tych, którzy nie czytali poprzedniej recenzji, bądź jest to ich pierwszy kontakt z firmą Saal Digital Polska, zamówienie dokonuje się poprzez prostą w obsłudze, specjalną aplikację, którą można pobrać ze strony producenta.

Dostępne formaty fotoksiążki

Kiedy miałem już przygotowaną pulę fotografii, zacząłem się zastanawiać nad formatem fotoksiążki. A jest z czego wybierać. Kod rabatowy dotyczył fotoksiążek w twardej okładce, więc przedstawię Wam dostępne opcje, dla tej pozycji. Do wyboru mamy 6 formatów: 15×21 cm, 19×19 cm, 21×28 cm, 28×19 cm, 28×28 cm oraz 42×28. Mając ograniczony budżet, wybrałem pierwszy format, czyli 15×21 cm.

fotoksiążka saal digital polska
Wybierając fotoksiążkę w twardej okładce, mamy do wyboru 1 z 6 formatów.

Personalizacja

Następnie wybieramy rodzaj okładki: błyszczący, płótno ecru, imitacja drewna o kolorze łupkowym, eko skóra biała, płótno o kolorze jasnoniebieskim lub eko skóra w kolorze czarny szafir. Wybrałem okładkę błyszczącą.

Niżej mamy wybór: okładka z watowaniem, bądź bez. Moja fotoksiążka ma okładkę bez watowania. Następne kroki to wybór powierzchni stron wewnętrznych, które mogą być matowe lub błyszczące, kod kreskowy, którego może nie być, za dopłatą oraz jeśli przygotowujemy komuś prezent, możemy dobrać opakowanie prezentowe.

Ostatnim krokiem przed właściwym projektowaniem fotoksiążki, to wybór liczby stron. Najmniejsza liczba to 26 stron, zaś największa to 120 stron. Moja fotoksiążka ma 26 matowych stron i dwa kody kreskowe na końcu.

fotoksiążka saal digital polska

Projektowanie fotoksiążki

Następną czynnością jest projektowanie fotoksiążki. Najpierw przygotowujemy okładkę. Skorzystałem z możliwości zaprojektowania jej w programie zewnętrznym, wykorzystując makiety dostępne na stronie producenta. Link do makiet tutaj. Wykorzystując makiety, możemy zaprojektować całą fotoksiążkę, ale ja poprzestałem na okładce.

fotoksiązka saal digital polska

Gdy mamy gotową okładkę, przechodzimy do projektowania środka. Mamy tutaj gros układów do wyboru. Każde zdjęcie można podpisać, wykorzystując narzędzie pola tekstowego. Moja fotoksiążka ma zróżnicowany układ. W środku znajduje się pięć rozkładówek, czyli nic innego jak zdjęć, które zajmuje obie strony.

Sposób dostawy i płatność

Mając zaprojektowaną fotoksiążkę, przechodzimy do finalizacji naszego zamówienia. W tym kroku podajemy adres dostawy oraz płacimy za nasz produkt. W zasadzie mógłbym tutaj pominąć sposób dostawy, bowiem do wyboru jest tylko jeden sposób: kurier DHL.

Opcje płatności są dwie: karta kredytowa lub PayPal. Tutaj dochodzimy do sytuacji, o której wspominałem na wstępie. Podczas zamawiania fotoobrazu, płatności dokonywałem zwykłą kartą debetową, wpisałem SecureCode i zamówienie się poprawnie przetransferowało. Teraz nie mogłem zapłacić w sposób podobny do poprzedniego. Aplikacja nie chciała przyjąć SecureCode’u. Od Saal Digital Polska otrzymałem informację, że płatność kartą debetową jest niemożliwa, choć wiem, że niektórym to się nadal udaje. Firma mogłaby pomyśleć nad wprowadzeniem płatności kartą płatniczą oraz o jakiś polskich płatnościach internetowych typu DotPay czy PayU. Pracownicy firmy, dwukrotnie przedłużyli mi ważność kodu rabatowego. Za trzecim razem płaciłem przez PayPal.

Ocena fotoksiążki

Fotoksiążka, którą odebrałem z rąk kuriera DHL, była bardzo dobrze zapakowana. Tekturowa koperta, a w środku gruba foliowa torba. Po zdjęciu ostatniego foliowego opakowania, przystąpiłem do oglądania.

W sumie nie mam się do czego przyczepić. Jakość zdjęć, wydrukowanych na grubym papierze fotograficznym jest na bardzo wysokim poziomie. Kolory są świetnie odwzorowane. Są tylko dwa minusy. Małe, ale jednak.

Pierwszy to okładka. Z kolorami, jakością wykonania wszystko jest okej, ale nie do końca podoba się mi sposób naciągnięcia, naklejenia jej na fotoksiążkę. Grzbiet jest niedokładnie zgrany z formą okładki. Projektując ją z wykorzystaniem makiety, zachowałem wszelkie spady, marginesy oraz linie podziału. Nie rzuca się to może bardzo w oczy, ale jednak przy dokładnym oglądaniu, psuje bardzo wysokojakościowy produkt.

fotoksiażka saal digital polska
Na powyższym zdjęciu widać o co mi chodzi. Niebieskie tło grzbietu powinno się wypełniać je całe.

Drugim małym minusem są łączenia. Papier jest dosyć gruby i środku powstają mało estetyczne zagięcia, które mam nadzieję z czasem nie zaczną się przecierać. Strony są klejone i tutaj również mam nadzieję, że w przyszłości fotoksiążka pozostanie w jednym kawałku.

Reasumując. Pomimo malutkich wad, jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. Otrzymałem od Saal Digital Polska, produkt wysokiej jakości, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród moich domowników i znajomych. Z czystym sumieniem polecam Wam usługi firmy Saal Digital Polska, ponieważ już drugi raz miałem przyjemność przekonać się, że warto.

Osobiście jeszcze pewnie nie raz, nie dwa skorzystam z ich usług. Na koniec galeria zdjęć, w której widać jak prezentuje się moja fotoksiążka.

0 0 głosy/ów
Oceń ten post
Kategorie: Recenzje
Podziel się z innymi!
Subskrybuj komentarze
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x